I TY zostań wolontariuszem!

informacja z 05.11. 2007 - Mamy już komplet :)


Tak jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkie chętne osoby do współtworzenia z nami imprezy nie tylko w charakterze widza i obserwatora ale także w roli osoby aktywnie biorącej udział w przygotowaniach do Festiwalu jak i jego sprawnym przeprowadzeniu.

Jeśli zatem jesteś taką osobą i dysponujesz chęciami i czasem, możesz nam pomóc jako wolontariusz. Poszukujemy osób NAPRAWDĘ ZDECYDOWANYCH! Jeżeli czujesz zatem, że chcesz i spełniasz te kryteria, daj nam znać: wolontariat@wgorach.art.pl

Wolontariat tradycyjnie dzielimy na kilka sekcji.
Sekcja Promocji, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się szerzeniem informacji o Przeglądzie w społeczeństwie : ) Jedna z najważniejszych sekcji. Od niej zależy m.in. ile plakatów zawiśnie we Wrocławiu. W grupie każdego roku organizowany jest konkurs na największą liczbę rozwieszonych jednej nocy plakatów : )

Do kolejnej grupy zaliczamy Sekcję Dekoracyjną, która powstaje ad hoc i zajmuje się przygotowaniem dekoracji i zaaranżowaniem sali na potrzeby Festiwalu (szczególne zapotrzebowanie występuje na płeć męską o niemizernej posturze, jednak jednostki o naturze artystycznej i umiejętnościach manualnych także są tutaj niezastąpione.
 
Sekcja Sklepik i Sekcja Bilety - o miejsca w tych sekcjach co roku zawsze toczą się boje, a miejsca zaklepywane są wiele dni naprzód. Niewątpliwie jedne z najwdzięczniejszych sekcji: )
 
Sekcja Szatnia - poza wzmożonym napływem gości tuż przed koncertem, jedna z najbardziej spokojnych sekcji.
 
Sekcja Noclegowa - odpowiedzialna za rejestrację gości pragnących przenocować, wydanie kart noclegowych, kluczy, opiekę nad miejscem noclegu i noclegowiczami, a zwłaszcza wyegzekwowanie zakazu hałasowania do późnej nocy na terenie noclegów, co wymaga szczególnych umiejętności formułowania argumentów : )
 
Sekcja Biuro - mieści się tuż przy scenie w trakcie festiwalu. To tutaj dzieje się najwięcej, miejsce dla osób o naprawdę silnym charakterze; wymagana znajomość pakietu Office ; )
 
Sekcja Porządkowa - w trakcie Przeglądu czuwa nad sprawnym i płynnym przemieszczaniem się zasobów ludzkich na terenie budynku stołówki. Jedna z bardziej płynnych sekcji, formuje się w miarę potrzeby i rozwiązuje, gdy na scenę wchodzi ulubiony wykonawca : ) Jednak wolontariusz zawsze musi mieć oczy wokół głowy, by zareagować, gdy wymaga tego sytuacja (na szczęście zazwyczaj nie wymaga: ))

Sekcja Muzyczna uaktywnia się gdy muzycy biorący udział w Festiwalu nie mają już sił grać : )
Wolontariusz powinien być uczynny, samodzielny, bohaterski, honorowy, sprawiedliwy i miłosierny, sympatyczny, kreatywny, empatyczny, przyjacielski, gotowy stawić czoła każdemu wyzwaniu, a także dowcipny. Powinien być po prostu sobą : )
Rozpoczynamy nabór do wolontariatu, pomoc jest nam potrzebna już teraz. Ponadto najbardziej pracowici wolontariusze w czasie przeglądu mogą liczyć na posiłek i specjalną festiwalową koszulkę : )