Linki

Poniżej kilka linków imprez, wydarzeń, projektów, które lubimy i Wam polecamy

www.wgorach.art.pl – strona Matka dla naszego Przeglądu.  Projekt W górach jest wszystko co kocham promuje wykonawców inspirujących się górami i nie tylko górami... Co roku w ramach tego wydarzenia organizowanych jest kilkanaście koncertów w całej Polsce. Można  na nich usłyszeć różnych wykonawców z Górskiej Krainy Łagodności. Koncerty odbywają się głównie wiosną i jesienią, ale muzyków z projektu W górach można usłyszeć i zobaczyć także na innych imprezach muzycznych. Na stronie oprócz kalendarza koncertów – sylwetki zespołów, galerie zdjęć z wypraw górskich, opis ciekawych miejsc i  inne ciekawostki

www.kropka.art.pl– czyli Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej w Głuchołazach. Impreza z którą ściśle współpracujemy, odbywa się już z powodzeniem od 5 lat w Górach Opawskich. Jeden z koncertów (sobotni)  jest spod znaku W górach. Ponadto odbywa się  konkurs. Piątkowy koncert to występy najciekawszych wykonawców sceny poetyckiej i folkowej.  Wielką ciekawostką jest niedzielny koncert tzw dzień czeski czyli Trampska Hudba - jedyne tego typu wydarzenie w Polsce.

www.bakcynlia.art.pl – strona jednego z najstarszych festiwali studenckich w kraju, organizowanego jesienią w Lublinie. Bakcynalia mają długą historię, miały także kilkuletnią przerwę. Cztery lata temu zostały z powodzeniem reaktywowane.  W tym roku mija ich XXV jubileusz!

www.yapa.art.pl – legendarna impreza organizowana od przeszło 30 lat w środowisku studenckim w Łodzi. Kto nie był powinien zobaczyć, kto był, zazwyczaj wraca wielokrotnie. Wiele zespołów wystepujacych na Przeglądzie odnosiło sukcesy na tej właśnie imprezy, stawiając tam swoje pierwsze muzyczne kroki.

www.gieldapiosenki.pl – w skrócie GIEŁDA. To jedna z pierwszych imprez tego typu w Polsce, w przyszłym roku będzie zorganizowana już po raz 45.! Tutaj zaczynało wiele legend piosenki, jedną z bardziej znanych jest Wolna Grupa Bukowina. Termin to zawsze i niezmiennie przełom lipca i sierpnia, start w czwartek przed pierwszą niedzielą sierpnia.

www.mojebieszczady.org – to impreza muzyczna organizowana w sierpniu w Bieszczadach, uważana przez niektórych za kontynuatorkę Bieszczadzkich Aniolów. Żuje jednak swoim własnym zyciem i autorkim programem, z roku na rok ciesząc się coraz większa popularnością.