niedziela

godz.15:00 KONCERT:„ Już czas, czas nie goni nas!"

  • koncert laureatów
  • Małżeństwo z Rozsądku
  • Bohema
  • Orkiestra Dni Naszych
  • AtmAsfera

Małżeństwo z Rozsądku

malzenstwozrozsadkuMałżeństwo z Rozsądku to grupa ze sporym już stażem scenicznym. O ogólnopolskim obecnie składzie. Jej korzenie jednak pochodzą z Pyskowic - z czasem członkowie zespołu rozjechali się po całym kraju. Ma na swoim koncie cztery autorskie płyty, na kórych przeważają utwory z gatunku poezji śpiewanej i nastrojowe ballady.

Bohema

bohemaGrupa powstała w 1992 roku na Opolszczyźnie. Repertuar to piosenka autorska, zawierająca elementy folku, jazzu i rocka. Pierwsza płyta zespołu pojawiła się w 2005 roku (jej producentem i realizatorem jest Wacław Juszczyszyn). Solowa płyta założyciela grupy, Rafała Nosala, z 2007 r., szczególnie rozpromowała zespół, piosenki z tego krążka długo utrzymywały się bowiem na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych.

Orkiestra Dni Naszych

orkiestradninaszychGrupa koncertuje już od 20 lat, w tym czasie zagrali ok. 1500 koncertów dla dorosłych i 900 koncertów dla dzieci. W dorobku formacji znajduje się niebagatelna liczba 13 albumów.

Muzyka ODN to połączenie dość nietypowe: folklor (polski i irlandzki) plus żywiołowy rock, daje w efekcie dużą dawkę scenicznej energii.

Atmasfera

atmasferaAtmAsfera jest zespołem pochodzącym z Ukrainy. Jego nazwa symbolizuje osobę ("atma") i otaczającą ją wewnętrzną przestrzeń emocji ("sfera"). Co czyni go wyjątkowym? Przede wszystkim charakter muzyki, która w magiczny sposób oplata zmysły, a równocześnie zachwyca sceniczną oprawą. AtmAsfera na każdym ze swych występów przekazuje publiczności niespożyte pokłady pozytywnej energii, nawiązując z widzami intymny, a zarazem pełen pasji kontakt. Mocne rytmy przeplatają się tu z kojącym, folkowym brzmieniem fletu, żywiołowa perkusja współgra z chórem kobiecych głosów. Trudno zaszufladkować twórczość AtmAsfery, czerpie ona inspirację z szeroko pojętej kultury Starego Kontynentu.

Zespół istnieje od 2003 roku, występował na wielu międzynarodowych festiwalach. Publiczność przyjmuje go niezwykle gorąco. W Polsce mieliśmy okazję oglądać go na warszawskim EtnoCross oraz kilkukrotnie na Przystanku Woodstock (zdobył tam w 2010 r. nagrodę za najlepszy koncert sceny folkowej).

W składzie AtmAsfery znajdują się: Nastja (wokal, flet), Julia (wokal, klawisze), Andrij (gitara basowa), Andrij (wokal, mandolina) i Timur (darabuka).