piątek

KONCERT godz. 20:00

Będę koncert grać ten na trąbki i skrzypce!

Część I

  • Ola Kiełb
  • Basia Beuth
  • Marek Andrzejewski

Część II

  • Agata Rymarowicz i Tadeusz Krok
  • Ze Starej Szuflady

Ola Kiełb

olakielb

Urodziła się w Koszalinie, w 1962 r. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka wierszy, piosenek, ballad, kompozytorka, wykonawczyni ballad, animatorka wydarzeń kulturalnych. W latach 1983-1989 śpiewała w zespole „Stare Dobre Małżeństwo”, obecnie występuje z założonym przez siebie w 1997 roku zespołem WYSPA, a także ze szczecińską grupą „Do Góry Dnem”. Mieszka i pracuje w Ostrowie Wielkopolskim od 1994 roku. Koncertuje w całej Polsce.
Nagrała i opublikowała dwie autorskie kasety z balladami i piosenkami: „Lepsze widoki. Piosenki Oli Kiełb” (1991), „Niedojrzałe czereśnie” (1995) oraz CD  „Na rozstajach słów. Ballady Oli Kiełb” (2004) i „Niedojrzałe czereśnie” (2010). Nagrywała także z zespołem „Stare Dobre Małżeństwo” (m.in. złota płyta za „Dla wszystkich starczy miejsca”). W 2006 r. nagrała ballady i piosenki turystyczne ze szczecińskim zespołem „Do Góry Dnem”.
Opublikowała debiutancki tomik „Niedojrzałe czereśnie” w 1999 r., a także album wspomnieniowy o zespole „Stare Dobre Małżeństwo czyli Jak to się robi” (1999). Jej utwory znalazły się także w zbiorze: „Prowincja liryczna. Antologia spotkań po godzinach” (2003).
W 2006 roku opublikowała zbiór wierszy dla dzieci pt. „W Nanibowie” (Wydawnictwo Galeria, Ostrów Wielkopolski). Jest autorką spektakli poetycko-muzycznych dla dzieci: „W Nanibowie”(2009) i „W zaczarowanym lesie” (2010).
Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali i przeglądów, m.in. łódzkiej YAPY
(I miejsce w 1985 r.), lubelskich „Bakcynaliów”, zielonogórskiej „Włóczęgi”, gdańskiej BAZUNY, Złotej Piątki Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej
w Warszawie OPPA’1997 i innych. Otrzymała I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Naturalisko” w Łobżenicy (2006), wyróżnienie drukiem w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Wawrzyn Sądecczyzny” – „Człowiek i Wolność” ‘2007. W 2009 roku opublikowała tomik poetycki „Fastrygi” – zajmuje się także popularyzacją twórczości literackiej, wydając książki innych autorów.
W 2011 r. ukaże się nowa CD Oli pt. „OLA KIEŁB - DZIECIOM. W NANIBOWIE”, zawierająca 17 utworów, wykonywanych przez Olę, zespół WYSPA i przyjaciół z Ostrowa. Trwają też prace przy publikacji CD Zespołu Do Góry Dnem pt. „Jeszcze grajmy...”.

Basia Beuth

basiabeuthBasia Beuth jest wokalistką, która wdarła się przebojem do świata piosenki turystycznej i poetyckiej. Zdobyła GrandPrix Yapa 2009, a w listopadzie 2008 wygrała z zespołem ex equo I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studeckiej. Można śmiało powiedzieć, że jest to osoba o niesamowitej charyzmie scenicznej. Swoje autorskie piosenki wyśpiewuje charakterystycznym, mocnym głosem, który podbija co roku serca kolejnych słuchaczy. Trzy kompozycje Basi Beuth znalazły się na ostatnim krążku W górach jest wszystko co kocham... cz. VII.

Marek Andrzejewski

marekandrzejewskiMarek Andrzejewski znany jest jako jeden z filarów lubelskiej grupy Federacja (dawniej Lubelska Federacja Bardów), którą założył wraz z przyjaciółmi w 1999 roku. Posiada jednak również ciekawy dorobek autorski. W połowie lat 90. zdobył szereg nagród na festiwalach studenckich. W 1995 wraz z przyjaciółmi pod szyldem Grupa Niesfornych nagrał pierwszą płytę. Marek Andrzejewski ma na koncie jak dotąd dwie autorskie płyty, są to nagrana w 1997 roku Trolejbusowy Batyskaf (teledysk z tej płyty gościł później w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki) oraz Dziesięć Pięter z 2003 roku.

Zdjęcie pochodzi ze strony artysty (http://www.myspace.com/marekandrzejewski/).

Agata Rymarowicz i Tadeusz Krok

rymowicz-krokDuet grający razem od 1993 roku. Twórczość Agaty Rymarowicz i Tadeusza Kroka oscyluje wokół poezji śpiewanej, czy nawet piosenki turystycznej (w swoich początkach tworzyli aranżacje do piosenek Wojtka Belona). Ich piosenki wykonywane są między innymi przez Marylę Rodowicz, Lorę Szafran i Marcina Dańca.

Źródło zdjęcia: tadeuszkrok.pl

http://www.tadeuszkrok.pl/

Ze Starej Szuflady

zestarejszufladyProjekt muzyczny "Ze Starej Szuflady" powstał z inicjatywy Michała Łangowskiego (Cisza Jak Ta) i Wojtka Szymańskiego (Dom o Zielonych Progach). Muzykując wielokrotnie razem na szlakach turystycznych gór i nizin, "inspirując się" nawzajem graniem piosenek tzw. zasłyszanych - czyli takich, w których autor muzyki i tekstu jest trudny do określenia i odnalezienia, pomyśleli, że wiele z nich wartych i godnych jest tego, żeby zaprezentować je szerokiej publiczności. Ich celem jest ocalenie od zapomnienia starszych i nowszych piosenek mało poznanych twórców, które nie doczekały się nagrania i powoli znikają ze szlaków i śpiewników. W planach jest nagranie płyty koncertowej w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków, rejestrującej takie właśnie pieśni.