Dojazd

W tym roku Przegląd odbędzie się w świeżo zbudowanej Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (oznaczonej jako C-18, jej adres to Hoene-Wrońskiego 12), budynku na wskroś nowoczesnym i dostosowanym do festiwalowych potrzeb. Jak do niego trafić? Znajduje się on pomiędzy Wybrzeżem Wyspiańskiego a kościołem, rzut beretem od stacji kolejki linowej. Z łatwością dostrzegniecie go z ulicy Józefa Hoene-Wrońskiego – można go poznać po piętrowym parkingu z czerwonymi wstawkami na elewacji.

Jak do nas dojechać?

Komunikacja miejska bez problemu zawiezie Was na miejsce! Macie następujące opcje:

  • Wysiąść na przystanku Most Grunwaldzki (linie 0P, 149, 33 Plus, z dworca PKP/PKS: 4, 0L, 145, 146) i przejść się kawałek malowniczym bulwarem wzdłuż Odry.
  • Wysiąść na przystanku Plac Grunwaldzki (linie 1, 2, 4, C, D, 0L, 0P, 10, 17, 23, 115, 116, 131, 141, 145, 146, 149, 331, 346, 33 Plus) i skierować się w stronę żółtego wieżowca Politechniki, potem zaś pomeandrować trochę po kampusie.
  • Wysiąść na przystanku Kliniki (linie 1, 2, 4, 10, 17, 23, 115, 145, 146, 346) i skierować się w stronę głównego budynku PWr, a następnie na widok gmachu "serowca" w prawo.
  • Wsiąść do wagonika kolejki linowej przy budynku Geocentrum Politechniki i z gracją poszybować nad Odrą prosto do celu.
  • Jeśli i tak nic z tego nie rozumiecie, polecamy kapitalny serwis jakdojade.pl :-).

Oczywiście zawsze pozostaje dojazd własnym autem. Jeśli do celu prowadzi Was Krzysztof Hołowczyc – miejcie na uwadze fakt, że budynek, w którym odbywa się koncert został świeżo zbudowany i może nie być go na mapie GPS-u. Podajcie Krzysztofowi adres Hoene-Wrońskiego 12 i próbujcie szczęścia! Z pewnością zauważycie tam wysoki, wielopoziomowy parking.

Mapka

SKS
(fot. Maciej Lulko)

Jak od nas odjechać?

Gdy zabrzmią już ostatnie dźwięki koncertów i zaczniecie powoli myśleć o powrocie do domu – kilka minut drogi od Strefy Kultury Studenckiej znajduje się duży węzeł nocnych autobusów. Komunikacja nocna w mieście jest rozwiązana w taki sposób, że dojazd w dowolne miejsce (zwłaszcza w centrum) nie przysporzy większych problemów.

Informacja dla gości spoza Wrocławia

Dojazd do nas jest bajecznie prosty. Mamy tu pełen zestaw dworców i lotnisk i autostrad. Komunikacja w mieście funkcjonuje zarówno w dzień, jak i w nocy. Oferujemy bezpłatne noclegi w standardzie turystycznym. W kilku punktach gastronomicznych wokół Politechniki i Pasażu Grunwaldzkiego możecie zjeść tani i smaczny posiłek. Gorąco zachęcamy Was do zwiedzania Wrocławia, który nawet w listopadowej szarudze potrafi szczerze zachwycić!

Mecenat i sponsorzy

Politechnika Wrocławska Uniwersytet Wrocławski