Zwiedzanie Wrocławia

Jeśli zechcecie wykorzystać swój pobyt we Wrocławiu do maksimum, polecamy kilka pięknych miejsc w pobliżu naszego festiwalu. Dobrze wiemy, że rasowym turystom nie straszna listopadowa aura :-). Opisów dostarcza Tajemniczy Wrocław.

Uniwersytet Wrocławski, fot. Maciej Lulko
Uniwersytet Wrocławski, fot. Maciej Lulko

Hala Stulecia (1500 m)

Zwana też Halą Ludową, swojego czasu największa betonowa konstrukcja na Ziemi. Zaprojektowana przez niemieckiego architekta, Maxa Berga, miała być pomnikiem zwycięstwa nad wojskami napoleońskimi. Otacza ją piękna Pergola oraz Pawilon Czterech Kopuł - dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych. Wokół rozciąga się Park Szczytnicki, idealne miejsce na długi spacer.

Zoo (1500 m)

Najbardziej znany ogród zoologiczny w Polsce, w którym można stracić długie godziny :). W sezonie zimowym otwarty jest od 9:00 do 16:00, polecamy ten sposób spędzania wolnego czasu zwłaszcza z dziećmi na pokładzie!

Ostrów Tumski (1500 m)

Dawna wyspa, a obecnie malowniczy zakątek z wrocławską katedrą i prastarymi zabytkami. Zobaczycie tu zapierający dech w piersiach gotyk, zadbane nabrzeże, most zakochanych i latarnika zapalającego gazowe latarnie. Magia miasta w pigułce!

Panorama Racławicka (1200 m)

Żelazny punkt każdej szkolnej wycieczki. Ale dla pasjonatów historii ciekawa wycieczka w przeszłość. Wielki obraz rozciągnięty w okrągłej rotundzie, przedstawiający bitwę pod Racławicami. Ale nie zdradzimy więcej, dajcie się zaskoczyć!

Okolica kampusu Politechniki (obok :-))

Pomimo ogromnych wojennych zniszczeń, Plac Grunwaldzki jest dziś jednym z najpiękniejszych zakątków miasta, z niezwykle bogatą historią. Znajdziecie tu świeżo wyremontowane secesyjne kamienice, urocze nabrzeże Odry i przede wszystkim dwa uczelniane kampusy. Politechnika to połączenie malowniczych budynków z początku wieku z nowoczesnością, o czym mogliście się przekonać podczas zeszłorocznej edycji Przeglądu, odbywającej się w kontrowersyjnym gmachu "serowca". Dwa brzegi rzeki spina kolejka gondolowa, prowadząca od głównych zabudowań do dawnej wieży ciśnień – arcydzieła architektury hydrotechnicznej. Uniwersytet Medyczny także ma się czym pochwalić, zajmuje bowiem teren jednego z najnowocześniejszych szpitali przedwojennej Europy. To tutaj operowali światowi pionierzy chirurgii tacy, jak Jan Mikulicz-Radecki.

Mecenat i sponsorzy

Politechnika Wrocławska Uniwersytet Wrocławski