Program festiwalu - niedziela

Rozkład jazdy

Niedzielne koncerty poprowadzi Rafał "Profi" Tomczyk.

Dzień Dobry

Dzień Dobry

Grupa muzyczna znana przede wszystkim ze wspaniałych i bogatych interpretacji pieśni Marka Grechuty. Powstała w 2004 r. jako przejaw "pozytywnej akustycznej fali". Czerpie inspiracje z różnych kultur i stylów muzycznych oraz bazując na akustycznym instrumentarium prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Oprócz autorskich kompozycji grupa poświęca wiele uwagi piosence poetyckiej, filmowej oraz zaskakującym aranżacjom polskich i światowych przebojów.

We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Jednym z jego największych osiągnięć jest dotarcie do półfinału telewizyjnego show MUST BE THE MUSIC. Aktualny skład zespołu to: Piotr Mirecki {śpiew, gitara, cajon},łMałgorzata Stachura (bas akustyczny, śpiew), Jan Stachura (gitara), Krzysztof Maciejowski (skrzypce, śpiew) i Stanisław Joneczko (akordeon).

Czerwony Tulipan

Czerwony Tulipan

Zespół i kabaret muzyczny w jednym. W ich repertuarze znajdują się takie znane tytuły, jak Jedyne co mam, Sekret kardynała Richelieu, Song o ciszy, Ja zwariuję i wiele, wiele innych... Ich występ na scenie jest przedstawieniem audiowizualnym. Można się spodziewać niecodziennych strojów, gestów, po prostu ekspresja w pełnym wymiarze. Grupa pochodzi z Olsztyna i od roku 1992 gra w niezmienionym 4-osobowym składzie, poszerzonym niekiedy  również o innych muzyków.

W podstawowym składzie Czerwonego Tulipana występują Ewa Cichocka (śpiew), Krystyna Świątecka (śpiew), Stefan Brzozowski (śpiew, gitara akustyczna, kierownictwo artystyczne) i Andrzej Czamara (gitara akustyczna).

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki

Andrzej Korycki to członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich, autor wielu szantowych przebojów. Debiutował w 1983  Wraz z Dominiką Żukowską wykonuje utwory autorskie, tradycyjne pieśni morskie oraz pieśni kubryku.

Występy tego niezwykłego duetu opierają się na dwojakiej inspiracji - żeglarstwie, ale też rosyjskich balladach Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej. Podczas koncertów publiczność ma okazję usłyszeć zarówno ich przekłady, jak i wersje oryginalne. Zapraszamy do tej niezwykłej, muzycznej podróży! Jej przedsmak można poznać na trzech wydanych dotychczas albymach – Rejs tawerną (2007), Kolędy żeglarskie na cały rok (2007) i Plasterek cytryny i ja (2011).