Dojazd

Strefa Kultury Studenckiej PWrW tym roku Przegląd odbędzie się po raz drugi w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej (oznaczonej jako C-18, jej adres to Hoene-Wrońskiego 10), budynku na wskroś nowoczesnym i dostosowanym do festiwalowych potrzeb. Jak do niego trafić? Znajduje się on pomiędzy Wybrzeżem Wyspiańskiego a kościołem, rzut beretem od stacji kolejki linowej. Z łatwością dostrzegniecie go z ulicy Józefa Hoene-Wrońskiego – można go poznać po piętrowym parkingu z czerwonymi wstawkami na elewacji.

Jak do nas dojechać?

Komunikacja miejska bez problemu (ale za to z zapachem) zawiezie Was na miejsce! Macie następujące opcje:

  • Wysiąść na przystanku Most Grunwaldzki (linie 0P, 149, 33, z dworca PKP/PKS: 4, 0L, 145, 146) i przejść się kawałek malowniczym bulwarem wzdłuż Odry.
  • Wysiąść na przystanku Plac Grunwaldzki (linie 1, 2, 4, C, D, 0L, 0P, 10, 17, 115, 116, 131, 141, 145, 146, 149, 331, 33) i skierować się w stronę żółtego wieżowca Politechniki, potem zaś pomeandrować trochę po kampusie.
  • Wysiąść na przystanku Kliniki (linie 1, 2, 4, 10, 115, 145, 146) i skierować się w stronę głównego budynku PWr, a następnie na widok gmachu "serowca" w prawo.
  • Wsiąść do wagonika kolejki linowej przy budynku Geocentrum Politechniki i z gracją poszybować nad Odrą prosto do celu.
  • Jeśli i tak nic z tego nie rozumiecie, polecamy kapitalny serwis jakdojade.pl :-).

Oczywiście zawsze pozostaje dojazd własnym autem. Jeśli do celu prowadzi Was Krzysztof Hołowczyc – miejcie na uwadze fakt, że budynek, w którym odbywa się koncert został świeżo zbudowany i może nie być go na mapie GPS-u. Podajcie Krzysztofowi adres Hoene-Wrońskiego 10 i próbujcie szczęścia! Z pewnością zauważycie tam wysoki, wielopoziomowy parking.

Jak od nas odjechać?

Serwisu jakodjade.pl jeszcze nie wymyślono, ale my jak zawsze służymy pomocą.

Gdy zabrzmią już ostatnie dźwięki koncertów (albo gitar, po nocnych śpiewankach) i zaczniecie powoli myśleć o powrocie do domu – kilka minut drogi od Strefy Kultury Studenckiej znajduje się duży węzeł nocnych autobusów. Komunikacja nocna w mieście jest niezwykle rozwinięta, więc dojazd w dowolne miejsce (zwłaszcza w centrum) nie przysporzy większych problemów.

Informacja dla gości spoza Wrocławia

Dojazd do nas jest bajecznie prosty. Mamy tu pełen zestaw dworców i lotnisk i autostrad. Komunikacja w mieście funkcjonuje zarówno w dzień, jak i w nocy. Oferujemy bezpłatne noclegi w standardzie turystycznym. W samej Strefie Kultury Studenckiej, jak i w kilku punktach gastronomicznych wokół Politechniki i Pasażu Grunwaldzkiego możecie zjeść tani i smaczny posiłek. Gorąco zachęcamy Was do zwiedzania Wrocławia, który nawet w listopadowej szarudze potrafi szczerze zachwycić!