Wolontariat

Ekipa wolontariuszy stanowi serce i duszę każdej z edycji Przeglądu. Nie trwałby nawet jednego dnia, gdyby nie Oni - wspaniali ludzie poświęcający swój czas wspólnemu przedsięwzięciu. Oto garść informacji dla kandydatów.

Fot. Łukasz Pompa

Jakie są zadania wolontariusza?

Festiwalowy wolontariat składa się z sekcji serwisowej (pilnującej ładu i porządku), szatniarskiej, biurowejprogramowej (obsługującej konkurs wykonawców oraz pilnującej kolejności i punktualności występów), biletowej i sklepikowej. Wolontariusze otrzymują grafik swojej pracy skonstruowany tak, aby mieli szansę na obejrzenie w czasie wolnym koncertów. Oprócz zadań związanych z sekcjami liczymy na pomoc przed festiwalem - przy roznoszeniu plakatów i ulotek, dekorowaniu sali i działaniach promocyjnych.

Co otrzymuje wolontariusz?

Pełen wikt i opierunek, a nawet i garderobę ;-). Każdemu wolontariuszowi przysługuje obiad i kanapki w każdy dzień festiwalu, koszulka, ewentualny nocleg w warunkach turystycznych no i oczywiście potężny ładunek humoru i dobrej zabawy.

Jakiej dyspozycyjności wymagamy?

Wymagamy pełnej dyspozycyjności w godzinach odbywania się festiwalu (a zwłaszcza w godzinach wyznaczonych dyżurów). Poza tym potrzebujemy pomocy w przygotowaniu imprezy (na tydzień przed) i w jej promocji (od końca października).

Jak dołączyć do ekipy wolontariuszy?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i oczekiwać na naszą odpowiedź. W tym roku mamy do obsadzenia kilkadziesiąt miejsc. Listę przyjętych ogłosimy możliwie jak najszybciej.