Program festiwalu - czwartek

Czwartkowy dzień odbędzie się we współpracy ze Studenckim Klubem Turystycznym Politechniki Wrocławskiej. Czeka na Was sporo śmiechu i zachwytów! Poznacie ekipę, która organizuje mnóstwo zwariowanych wyjazdów w najdalsze zakątki Europy. Puentą wieczoru będzie spotkanie ze zdobywcą Korony Ziemi, słynnym himalaistą – Piotrem Pustelnikiem.

Rozkład jazdy

18:00 – Wstęp
18:15 – Pokaz filmu z wyprawy do Bułgarii
18:15 (jednocześnie) – Start gry miejskiej
20:00 – Improwizacja turystyczno-górska

21:00 – Gość Wieczoru – himalaista, Piotr Pustelnik

Czwartkowe wydarzenia nie będą biletowane. Na spotkanie z Piotrem Pustelnikiem obowiązuje rezerwacja miejsc dla osób nie posiadających karnetów na Przegląd. Rezerwacji można dokonać wysyłając mail o tytule "Piotr Pustelnik" na adres , w treści podając swoje imię i nazwisko. Otrzymany w odpowiedzi zwrotnej kod należy pokazać przy wejściu na salę.

Piotr Pustelnik

Piotr Pustelnik Polski alpinista i himalaista. Wspina się od 1975 r. W połowie lat 80. trafił do górskiej ekstraklasy zdobywając kilka sześciotysięczników Himalajów Kaszmiru. U schyłku komunizmu uczestniczył w wyjazdach Polskiego Związku Alpinizmu w Pamir, wchodząc tam na Pik Korżeniewskiej (7105 m). W 1990 roku rozpoczął wielką przygodę z górami najwyższymi. 20 lat później przypieczętował na Annapurnie zdobycie Korony Ziemi - jako trzeci Polak i dwudziesty himalaista na świecie.

Piotr jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym "Super Kolosa 2010" i wyróżnienia indywidualnego "Fair Play" za całokształt kariery sportowej od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.