Program festiwalu - piątek

Rozkład jazdy

Piątkowe koncerty poprowadzi Karol Łyda.

* Koncert Caryny jest biletowany, do wstępu uprawnia karnet lub bilet na AtmAsferę.

AtmAsfera

Ukraiński zespół grający wielostronną muzykę etniczną. Nazwa zespołu jest zestawieniem dwóch słów: „atma", co oznacza osobę, oraz „sfera" - przestrzeń, która dotyczy tego, co otacza tę osobę - jej wewnętrznego świata, uczuć i emocji. AtmAsfera istnieje od 2003 r., wystąpiła na wielu międzynarodowych festiwalach, w tym także na polskim Przystanku Woodstock. Kilka lat temu zagościła na naszym Przeglądzie, być może pamiętacie jej gorący, wieczorny koncert :-).

W skład zespołu wchodzą Yamuna (wokal, flet), Kalindi (wokal, klawisze), Andriy Shadiy (wokal, mandolina, gitara elektryczna, saxonette), Andriy Cherkasov (gitara basowa, wokal wspierający), Timur (bębny, darbuka).

Posłuchajcie tylko ich muzyki, prawdziwy żywioł!

Caryna

Zespół Caryna zawiązał się w sierpniu 2008 roku. Wykonuje głównie piosenki do autorskich tekstów Łukasza Nowaka, lidera zespołu. Ale nie tylko. Są laureatami kilku ogólnopolskich festiwali (m.in. Bazuna 2010), w 2012 roku ich piosenki znalazły się na składance "W górach jest wszystko co kocham".

Na obecny program zespołu pod nazwą „Słowiańska dusza” składają się utwory w językach: polskim, serbskim, macedońskim, rosyjskim, cygańskim, piosenki autorskie oraz pieśni tradycyjne. Caryna przeniesie Was w szeroko pojęty świat muzyki gdzie historia przenika się ze współczesnością.

Jeśli owa słowiańskość choć trochę Was zaintrygowała - posłuchajcie sami yapowego nagrania!

Warsztaty

Piątek to także początek warsztatów – wokalnych (z Adamem Rymarzem) i fotograficznych (z Pawłem Uchorczakiem i Marcinem Jagielliczem).