Program festiwalu - sobota

Rozkład jazdy

Konkurs Wykonawców prowadzi Karol Łyda.
Koncerty poprowadzi Rafał "Profi" Tomczyk.

Dom o Zielonych Progach

Jeden z czołowych przedstawicieli nowej fali piosenki turystycznej, obecny na polskich scenach nieprzerwanie od kilkunastu lat. Jego debiut wniósł powiew świeżości do kultury studenckiej, dał też podwaliny projektowi "W górach jest wszystko co kocham". Dziś Dom to grupa skupiająca w sobie czwórkę niezwykłych charakterów. Wojtek Szymański, Bartosz "Pelton" Zalewski, Basia Mendyk i Marcin Skaba to prawdziwie wybuchowa mieszanka, która potrafi nadać burzliwy charakter nawet spokojnej, górskiej poezji.

Najnowsza twórczość zespołu składa się zarówno ze spokojnych ballad, jak i żywiołowych rytmów. Różnorodność w połączeniu z profesjonalizmem i wspaniałym kontaktem z publicznością sprawia, że sobotni koncert Domu zapowiada się nadzwyczaj interesująco.

Mysza Michalska, Bart Adamczak i Czarek Rogalski (Ex Na Bani)

Trójmiejski zespół "Na Bani" to żelazny kanon piosenki turystycznej, jego historia sięga września 1992 roku. Onego czasu kilku wariatów zasiadło przed schroniskiem na Przegibku i spojrzawszy na górę o nazwie Bania ułożyło swoją pierwszą piosenkę. Początkowo działali pod nazwą HGW (Hej Góry Wysokie), później przemianowali się na "Na Bani". Od tej pory grywali na festiwalach jako wolna grupa, przez którą przewinęło się kilkunastu artystów.

W 2015 podjęli decyzję o zaprzestaniu koncertowania, zgodzili się jednak zagrać we Wrocławiu w innym składzie, nieco innym instrumentarium i przede wszystkim - w nowym repertuarze. Specjalnie dla Przeglądowej publiczności wystąpi trio: Mysza Michalska, Bart Adamczak i Czarek Rogalski!

Siudma Góra

Zespół powstały w 2005 roku, założony przez grupę przyjaciół chcących czerpać z muzyki jak najwięcej przyjemności. Nie regulujcie odbiorników, w jego nazwie nie ma ortu :-). Wywodzi się ona od lidera i założyciela zespołu, Zbigniewa Siudego, muzyka powiązanego z wieloma ciekawymi projektami poetyckimi.

Siudma Góra wykonuje autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce "piosenki z tekstem", a w warstwie dźwięków przeplatane elementami folku, bluesa, jazzu i rytmów latyno. Pierwsza płyta zespołu - Daleko do gwiazd - ukazała się 29 stycznia 2010 r.

Piotr Kędziora

Nietuzinkowa postać sceny poetyckiej, laureat I miejsca wrocławskiego Przeglądu w 2012 roku. Twórczość Piotra niezwykle mocno szarpie za dusze słuchaczy, jest pełna wielu fascynacji – zwłaszcza tych religijnych, muzycznych i egzystencjonalnych. Solowe wykonanie utworów sprawia, że są odbierane bardzo osobiście. Zapewne i Ty znajdziesz w nich cząstkę siebie.

Warto wspomnieć, że dwie magiczne pieśni Piotra Kędziory - "W niebie mojego ojca" i "Leć aniele" - znalazły się na dziewiątym krążku serii "W górach jest wszystko co kocham". 

IGI Band

Laureat I miejsca jubileuszowego X Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej. Zespół, który podbił zarówno serca publiczności, jak i Wysokiego Jury. Ma za sobą także wygraną na Bakcynaliach 2014 i kilku innych imprezach. Powstał w 2013 roku jako twór skupiający się na twórczości lawirującej pomiędzy piosenką żeglarską i turystyczną.

IGI Band zagra u nas wieczorny recital, na scenie pojawią się Tomasz Ignac Orzechowski (gitara, wokal), Robert Wójcicki (gitara), Przemek Wacyk (gitara basowa), Katarzyna Wasilewska (skrzypce + wokal).