Program festiwalu

Dzień podróżniczy, realizowany wraz ze Studenckim Klubem Turystycznym Politechniki Wrocławskiej.

  • 18:00 Studencki Panel Podróżniczy – prelekcje, gra miejska, improwizacje kabaretowe (wstęp wolny).
  • 21:00 Gość Wieczoru - Piotr Pustelnik (wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc).

Dzień poświęcony muzyce folkowej, biorącej inspirację z wielu europejskich kultur. Będzie międzynarodowo i dynamicznie!

  • 19:00 Przesłuchania Konkursu Wykonawców – młodych zespołów walczących o nagrody pieniężne i sobotni recital (wstęp wolny).
  • 20:30 Koncert AtmAsfery.
  • 22:00 Koncert Caryny.

Konkurs wykonawców

Bez konkursu wykonawców Przegląd byłby jakiś taki... niekompletny. To dzięki Wam, debiutującym twórcom piosenki turystycznej, studenckiej, poetyckiej i folkowej, publiczność może co roku doswiadczać czegoś zupełnie nowego. A ponieważ piosenka studencka to pojęcie bardzo pojemne i zróżnicowane, jesteśmy otwarci na każdy rodzaj ambitnej muzyki. Posłuchajcie naszego kanału na YouTube, a przekonacie się.

Zachęcam do wysyłania zgłoszeń! W ciągu dziesięciu lat gościliśmy setki uczestników, którzy zaprezentowali publiczności tysiące piosenek. Długoletnia tradycja pozwoliła wykonawcom zbliżyć się lub osiągnąć szczyt kariery, a publiczności odkryć nieznane dotąd brzmienia. Jeśli chcecie dołączyć tego grona, czekam na Wasze zgłoszenia (DOC, PDF) pod adresem przeglad@wgorach.art.pl .

Lektura obowiązkowa przed wysłaniem zgłoszenia - Co wysłać musicie, co robić możecie, co Wam się należy, a co jest zakazane, czyli regulaminu słów kilka.

Anna Paluch

Dlaczego warto wziąć udział?

Sami dobrze wiecie! Możecie przedstawić swoje utwory najlepszej “wgórowej” publiczności, zawładnąć myślami, i zdobyć jej serca. Laureaci poprzednich edycji niejednokrotnie odnosili duże muzyczne sukcesy, a konkurs pozwolił im wspiąć się na kolejny szczebel muzycznej kariery. 

Money, money, money... Tak, tak, oczywiście mamy też dla Was zachętę bardziej materialną – wyróżnione zespoły zostaną zaproszone na niedzielne recitale, na które pula wynosi 5000 zł (w tym 2500 zł za I miejsce).

Jak wygląda konkurs?

Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest zaakceptowanie regulaminu i wysłanie kompletnego zgłoszenia. Na podstawie zgłoszeń komisja wyłoni listę zespołów, które będą rywalizować we Wrocławiu. Podczas przesłuchań konkursowych śpiewacie 2-3 piosenki na scenie.

W sobotę po przesłuchaniach, i po obradach Wysokiego Jury, ogłosimy werdykt Jury oraz publiczności. To właśnie wtedy dowiecie się kto wystąpi w koncercie laureatów. Z pewnością Wam to grozi - powodzenia!

Kto u nas wystąpił?

W poprzedniej edycji I miejsce zajął IGI Band - otrzymał zarówno nagrodę Jury, jak i publiczności. W 2013 roku na laur zwycięstwa zasłużył zespół Stare Dobre Panieństwo. Rok wcześniej triumfowali Pod Wiatr i Piotr Kędziora. A to jeszcze nie wszyscy...

Wyobraźcie sobie, że to Wy możecie być numerem 1. na naszej liście zwycięzców. Będziecie rozpoznawani, a Wasze piosenki znane i  śpiewane przez szeroką publiczność. Spróbować na pewno nie zaszkodzi! :)

PS. Zajrzyjcie na listę najczęściej zadawanych pytań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie uczestnictwa w Konkursie!

Podstawowe informacje

Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym na kampusie Politechniki Wrocławskiej przez fundację „W górach jest wszystko co kocham”. W czasie kilku festiwalowych dni nasi goście mogą zasmakować zarówno w wyśmienitych koncertach z kręgu piosenki poetyckiej, folkowej i turystycznej, jak i w debiutanckich występach w konkursie wykonawców. W roku 2015 spotykamy się już po raz 11.! Tym razem oprócz tradycyjnych "wgórowych" koncertów (i konkursu wykonawców), czekają na Was warsztaty i niezwykłe prelekcje podróżników!

Dołączajcie do naszego wydarzenia na Facebooku!

Szczegółowe informacje

Dla wszystkich potencjalnych gości Przeglądu przygotowaliśmy mały przewodnik – zachęcamy do zapoznania się z nim, a szczególnie z częścią dotyczącą zamówienia biletów i bezpłatnych noclegów.

  • Bilety – co, gdzie i za ile – wśród kupujących bilety online w serwisie biletyna.pl rozdamy trzy koszulki festiwalowe :).
  • Wolontariat – gdyby nie wspaniali wolontariusze, nasz przegląd po prostu by nie istniał.
  • Noclegi – śpiewamy i gramy do rana, ale zdarza nam się spać – nasza oferta noclegowa dla gości spoza Wrocławia za symboliczną opłatą.
  • Dojazd – samochodem (komfortowo, ale niekoniecznie w godzinach szczytu), MPK (mamy nowe tramwaje!) lub rowerem (bez korków, ale w rękawiczkach).
  • Zwiedzanie Wrocławia – oprócz zabytków mamy we Wrocławiu kilka gór :)
  • Warsztaty wokalne – tradycyjnie z utalentowanym pedagogiem, Adamem Rymarzem.
  • Warsztaty fotograficzne – z Pawłem Uchorczakiem.
  • Warsztaty fotograficzne – z Marcinem Jagielliczem.
  • Warsztaty biegowe – z Piotrem Hercogiem, ultra maratończykiem, trzykrotnym rekordzistą biegu Rzeźnika.
  • Kontakt – nie ten w ścianie, ani nie ten pierwszy, od lekarza :)

Aktualności

2015
28
Lis

Zapraszamy do transmisji live z sobotniego koncertu "W górach jest wszystko co kocham"!

 

2015
27
Lis

Zapraszamy na transmisję LIVE :)

 

2015
26
Lis

Po burzliwych obradach jury, do piątkowych przesłuchań zapraszamy wykonawców: Piotra Andrzejewskiego, Kacpra Szymczaka, Monikę Kowalczyk, Tomka Kapitańczyka z zespołu Sza! oraz Kacpra Przybyłę. W sobotę natomiast zaprezentują się: Syndrom Beczki, Zwrot Przez Twarz, Nocny Lot, Robert Mazurkiewicz&Przemysław Bielawa, Michał Szpajda, Trzy Tony Gruzu, Wbrew Pozorom, Zagrali i Poszli, Grzegorz Grunwald, Rafał Purol, Kamila Dauksz oraz Zespół Zaburzeń Afektywnych.

Galerie zdjęć

Dziesięciolecie to doskonała okazja do wspomnień. A zebrało się ich wiele, na Przeglądzie rodziły się bowiem rok w rok nowe przyjaźnie i muzyczne fascynacje. Poniżej przedstawiamy Wam garść historycznych galerii zdjęć i zachęcamy do przeprowadzania odkryć i wykopalisk! Być może znajdziecie tam siebie lub swoich znajomych sprzed kilku wiosen.

Partnerzy

Politechnika WrocławskaW górach jest wszystko co kochamSKT PWr

Tajemniczy WrocławGóry i Ludzie

Kontakt

Organizator Przeglądu

Fundacja „W górach jest wszystko co kocham”
http://wgorach.art.pl

W sprawie kontaktu z koordynatorami Przeglądu prosimy pisać pod adres promocja@wgorach.art.pl. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe znajdują się w dziale KONTAKT.