Atmasfera

atmasferaAtmAsfera jest zespołem pochodzącym z Ukrainy. Jego nazwa symbolizuje osobę ("atma") i otaczającą ją wewnętrzną przestrzeń emocji ("sfera"). Co czyni go wyjątkowym? Przede wszystkim charakter muzyki, która w magiczny sposób oplata zmysły, a równocześnie zachwyca sceniczną oprawą. AtmAsfera na każdym ze swych występów przekazuje publiczności niespożyte pokłady pozytywnej energii, nawiązując z widzami intymny, a zarazem pełen pasji kontakt. Mocne rytmy przeplatają się tu z kojącym, folkowym brzmieniem fletu, żywiołowa perkusja współgra z chórem kobiecych głosów. Trudno zaszufladkować twórczość AtmAsfery, czerpie ona inspirację z szeroko pojętej kultury Starego Kontynentu.

Zespół istnieje od 2003 roku, występował na wielu międzynarodowych festiwalach. Publiczność przyjmuje go niezwykle gorąco. W Polsce mieliśmy okazję oglądać go na warszawskim EtnoCross oraz kilkukrotnie na Przystanku Woodstock (zdobył tam w 2010 r. nagrodę za najlepszy koncert sceny folkowej).

W składzie AtmAsfery znajdują się: Nastja (wokal, flet), Julia (wokal, klawisze), Andrij (gitara basowa), Andrij (wokal, mandolina) i Timur (darabuka).